Як же вибрати тип і модель талі

Існує досить велика кількість модифікацій і різновидів талів. Це поширені і популярний вид вантажопідйомного обладнання — при порівняльній простоті конструкції вони дозволяють забезпечити стабільну і надійну роботу, впевнений і швидкий підйом вантажів.

Сфера застосування талей, як ручних так і електричних, дуже велика. Це, перш за все, різноманітні будівельні об’єкти: тут талі застосовуються часто в якості допоміжного вантажопідйомного елемента більш складних механізмів: стрілових, козлових, консольних кранів, а також кран-балок і кранів «в вікно». Крім цього, ці пристрої можуть використовуватися і самостійно, для підйому всіляких будівельних матеріалів і вантажів. Оскільки талі дозволяють піднімати навіть дуже важкі вантажі на велику висоту, їх часто вживають для оснащення будівельних кранів. А якщо вас цiкавить аренда талi, переходьте на сайт https://rentnow.com.ua/ru/kyiv/c-tal.

Крім будівництва, вони часто використовуються в різних галузях промисловості, в складського господарства, для підйому вантажів при виконанні монтажних, ремонтних, оздоблювальних робіт, при прокладці каналізаційних труб, чищенні колекторів, обладнанні колодязів і т.д.

Як же вибрати тип і модель талі так, щоб вона була максимально корисною в кожній конкретній ситуації?

В першу чергу необхідно зрозуміти, яка модифікація вам потрібна — ручна або електрична. Ручна модель підійде для робіт, де Не потрібні великі швидкості підйому: мале будівництво, монтажні та оздоблювальні роботи, а також роботи з невеликою інтенсивністю, тобто там, де вона потрібна час від часу. Крім того, ручна таль — це часто єдиний варіант, коли відсутнє електропостачання і неможливо використовувати електричні прилади та інструменти. Нарешті, такі пристрої стануть відмінним рішенням у випадках, коли роботи доводиться виконувати в умовах обмеженого простору — в колодязях, колекторах, вузьких проходах і т.д.

Електричні талі забезпечують Високу швидкість підйому і стануть відмінним вибором там, де інтенсивність робіт відіграє вирішальну роль, а початковим фактором при виборі обладнання якраз є швидкість, яку можна розвинути на підйом вантажу. В першу чергу це будівельні об’єкти, підприємства легкої та важке промисловості, складські комплекси, виробничі цехи — тобто, електроталі будуть ідеальні всюди, де потрібна «конвеєрна» робота. Їх експлуатація пов’язана з рядом обмежень: по-перше, для їх роботи необхідний доступ до електроживлення, по-друге, вони, як правило, вимагають досить багато місця для розміщення і роботи, і, нарешті, буде потрібно витратити якийсь час для монтажу і установки конструкції талі, тоді як ручна модель відразу готова до роботи, її потрібно лише підвісити на стабільну горизонтальну опору.

Другим фактором при виборі таких вантажопідйомних механізмів є їх можливість пересування. Таль може бути стаціонарне або пересувний. Стаціонарна модель дозволяє тільки піднімати і опускати вантажі, без можливості горизонтального переміщення. Пересувна модифікація дозволяє Не тільки піднімати і опускати вантажі, але також і переміщати їх в горизонтальній площині. Це можливо завдяки установки талі на спеціальні каретки, які пересуваються по горизонтальних балок, перевозить таким чином вантаж. У цьому питанні все досить просто: якщо вам потрібно тільки піднімати вантажі вгору (і / або опускати їх), то досить буде стаціонарне талі, а якщо потрібно ще й переміщати їх — то знадобиться пересувна (або ж інше додаткове обладнання, яке буде виконувати завдання по переміщенню вантажу, підвішеного на механізм). Слід зазначити, що конструкція будь пересувний моделі знаходиться на конструкції стаціонарне, і навіть якщо вам на поточний момент Не потрібно функція горизонтального пересування, але в майбутньому вона знадобиться — ви завжди можете обладнати стаціонарний механізм каретки.

Ще одним важливим моментом при виборі талі є те, в яких умовах її планується експлуатувати. Для роботи в звичайних умовах буде досить стандартних модифікацій, проте, якщо вона буде використовуватися у вибухонебезпечній, пожежонебезпечної або ж токсичному середовищі, або в умовах високої вологості або запиленості, то обов’язково купувати пристрій спеціальної конструкції (в пило-, волого-, вибухозахищеному, або огнеупорна корпусі).