Пошук роботи

Коли працюєш постійно, без змін умов праці, здається, що працевлаштування — легке завдання.

Тільки варто потрапити під скорочення або звільнитися з-за погіршення мотивації і питання, як знайти роботу стане проблемою №1. Мало відгукнутися на купу оголошень, тут знадобиться терпіння, дотримання правил оформлення резюме, проходження співбесіди.

У пошуку допоможуть наступні прийоми:

  • розсилка резюме в інтернеті;
  • перегляд журналів з вакансіями;
  • звернення до центрів зайнятості.

Також допомагає розширення кола знайомств. Пошук роботи — привід згадати телефони колишніх колег, однокласників, однокурсників. Вони підкажуть, якщо у їх роботодавця вакансії, складуть рекомендацію начальнику. Корисні зв’язку працюють незалежно від досвіду, вміння користуватися інтернетом. Детальніше про способи пошуку роботи читайте в статті, а якщо вас цікавить рoбота в moneyveo, ось посилання.

Як шукати роботу — 5 простих правил

Практично кожен спосіб підбору вакансій має плюси, мінуси. Через це часто доводиться випробувати всі варіанти, поки вдасться підшукати правильний. Іноді рішення приходить вже на співбесіді. Наприклад, насторожують правила компанії, керівник несимпатичний і «щось всередині» підказує піти. Або навпаки, офіс викликає захват, атмосфера радує, що сприятиме високій продуктивності.

На чому загострити увагу:

  • Працевлаштування по знайомству проходить швидше.
  • Інтернет дозволяє знайти роботу через профільний форум, спілкування з експертами.
  • Потрібно чітко визначити список напрямків, де хочеться працювати.
  • Самоосвіта розширює варіанти пошуку і кількість доступних роботодавців.
  • На співбесіді не можна брехати, перебільшувати досягнення.

Рекомендується обходитися без негативних висловлювань щодо колишнього начальства, колег.
Перед тим як шукати роботу варто визначити критерії, яким, на погляд здобувача, буде відповідати роботодавець. Важливі умови, колектив, розташування офісу. Поїздки на роботу не повинні викликати негативу, інакше це позначиться на результатах і доведеться шукати нове місце. Не варто розраховувати на гнучкість, здатність пристосовуватися до обставин. Це властивість працює на невеликих проміжках, а в перспективі ситуація почне пригнічувати.

Де знайти роботу: ТОП-5 способів пошуку роботи

Методи пошуку вакансій регулярно змінюються. Коли не було інтернету, оголошення публікували в газетах, журналах або розміщували на дошках біля підприємств. У міру розвитку інтернету стали створювати сайти — спочатку організації викладали інформацію про вакансії на сторінці порталу, а потім з’явилися спеціалізовані сервіси типу HeadHunter або SuperJob.

З ними питання, як швидко знайти роботу, відпав повністю. Після реєстрації відкривається доступ до великого списку вакансій будь-яких напрямків. Ознайомитися з умовами, записатися на прийом, вивчити опис компанії — все це доступно в режимі онлайн. Плюс до цього колишні методики зберегли актуальність.

Спосіб 1. Популярні веб-сайти, де шукають роботу

Поширена напрямок, де шукають роботу — інтернет. Коли вакансії зібрані в «одному місці», з функцією пошуку, сортуванням по різних фільтрів, завдання пошуку спрощується. Сиди і підбирай варіанти, став відгуки, вивчай умови працевлаштування, вимоги по освітою, стажем, іншими критеріями.

Плюси рішення:

  • докладний опис вакансій і роботодавця;
  • вимоги до претендента (освіта, досвід, навички);
  • опис умов праці, посадових обов’язків.

Подібних ресурсів налічується десятки, але популярність завоювали кілька. Це HeadHunter, SuperJob, Zarplata, Avito, Rabota. Подача резюме, перегляд вакансій, автоматичний підбір — все це надається безкоштовно. На них представлено широкий вибір роботи: від вантажника і водія до керівника.

Часто реєструються відразу на всіх сайтах. В залежності від уподобань співробітника відділу персоналу вакансії викладають на якомусь одному або декількох ресурсах. Через це шанс натрапити на потрібний варіант стане вище, якщо переглядати всі популярні сервіси, а не обмежуватися одним-двома.

Спосіб 2. Соц. мережі

На додаток до спеціалізованих порталів, де легко знайти роботу, використовують соціальні мережі. Тут звичайне спілкування поєднують з пошуком роботодавців, саморекламою. У своїй стрічці розміщують резюме, шукають сторінки роботодавців. У ВКонтакте багато спеціальних груп, де всі бажаючі безкоштовно публікують вакансії, оголошення про пошук роботи.

При пошуку працевлаштування в соц. мережах потрібно уважно ставитися до фотографій та іншої інформації, що публікується інформації про себе. Варто прибрати непристойні записи, спільноти з сумнівним змістом.

Профілі соц. мереж дозволяють вказати місця навчання, попередньої роботи, міста проживання. Так, потенційний роботодавець зрозуміє, що здобувач володіє необхідними навичками. Перелік груп, на які він підписаний часто говорить про довгострокові інтереси. Коментарі під постами відображають суб’єктивну думку на різні питання. Такий спосіб пошуку роботи підходить для професій, пов’язаних з творчістю, продажами, програмуванням.

Спосіб 3. Звернення до родичів, друзів, знайомих

Якщо попередні варіанти не допомогли і питання, як влаштуватися на роботу залишається актуальним, дзвонять близьким. Трапляються ситуації, коли роботодавець не встигає публікувати вакансію або вважає за краще брати людей по знайомству. Тоді такий варіант працевлаштування дасть результат без особливих затримок. Якщо співробітник потрібен, візьмуть відразу, без тривалих перевірок.

Ставлення до претендента, який прийшов за рекомендацією, лояльне, з певною часткою довіри. У цьому спосіб помітно відрізняється від інших варіантів.

Представник роботодавця до співбесіди розуміє, хто і з яким досвідом прийде на зустріч. Ніяких каверзних питань при цьому не задають, адже співбесіда швидше формальність, ніж реальна необхідність. Зрозуміло, що іноді виявляють повну невідповідність незважаючи на переконання особи, яка рекомендує співробітника, але таке виникає у виняткових випадках.

Спосіб 4. Друковані видання

Купівля газет і журналів з вакансіями — найпростіший спосіб, як знайти хорошу роботу, коли немає добрих знайомих і досвіду роботи в інтернеті. Варіант поширений при приїзді в інше місто, коли доводиться освоювати ринок праці з нуля. У такій ситуації складно оцінити якість роботодавця, розрахунок йде на те, що непридатні пропозиції публікують в інтернеті, безкоштовно. А в періодичні матеріали потрапляють оголошення компаній з репутацією.

У друкованих виданнях досить просто знайти роботу, яка потребує високої кваліфікації (вантажники, сортувальники, комірники, касири). Для юристів, бухгалтерів це спосіб не підходить.

Його перевага полягає в зручному форматі матеріалу. Читати газету простіше навіть на вокзалі або в аеропорту. У неї не сяде акумулятор, не потрібен доступ в інтернет, гарячі вакансії завжди виділені. Нарешті, на папері простіше відзначати зацікавили вакансії, ставити коментарі, щоб після завершення пошуку зробити дзвінки. І або викреслити варіант, або написати поруч дату і час інтерв’ю.

Спосіб 5. Рекрутингові компанії

Коли робота потрібна терміново, а бажання шукати самому немає, звертаються до рекрутерів. Це компанії, які виконують функції відділу персоналу. Їх співробітники публікують вакансії, розглядають всі опубліковані резюме, проводять співбесіди, вибирають кандидатуру. Іноді рішення такого фахівця стає підставою для прийняття на роботу. Правда, частіше роботодавець проводить повторний «огляд» претендентів, щоб вибрати людину на свій смак.

Рекрутингові агентства беруть оплату за підбір персоналу з роботодавців. Через це вони проводять досить жорсткий відбір. Пропозиція отримують тільки гідні, мають профільний досвід і великий стаж.

Потрібно бути готовим показати детальне резюме. Часто пропонують заповнити дуже довгу анкету. Почасти це частина відбіркового процесу, її виконання вказує, наскільки претендент терплячий, дотошен у веденні документації, терплячий. Варіант підходить, якщо шукають посаду з високою заробітною платою, керівну позицію.