Харчування при ендокринних захворюваннях

Захворювання щитовидної залози належать до найбільш часто діагностованих у 21 столітті. Через роботу заводів та інших промислових об’єктів поряд з містами, а також спадковості важливо бути обережними і регулярно обстежуватися у ендокринолога. Але що робити, якщо у вас вже було діагностовано проблеми зі щитовидною залозою?

Відповідь проста — ви повинні не тільки дотримуватися всіх вказівок свого лікаря, але і стежити за своїм харчуванням. Наприклад, дуже добре допоможе дієта при захворюванні щитоподібної залози.

Чому важливо підібрати правильне харчування при запаленні щитоподібної залози

Лікування запалення або ж будь-якого іншого захворювання щитоподібної залози у першу чергу повинно включати у себе звернення до ендокринолога. Він допоможе виявити усі фактори, яки впливають на залозу, а також пропише медикаменти.

Усього є чотири головні причини виникнення проблем із щитовидною залозою:

  • спадковість деяких хвороб та передача схильності до мутацій від батьків;
  • аутоімунна реакція системи, коли організм може почати знищувати сам себе;
  • нездорове харчування;
  • деякі зміни у процесах організму.

При будь-якому з них збалансоване харчування при запаленні щитоподібної залози хоч і не замінить дії медикаментів, але може сприяти покращенню її роботи.

Існують певні мінерали та вітаміни, які визначають правильне функціонування щитовидної залози. Вони беруть участь у ферментативних перетвореннях, необхідних для вироблення гормонів.  Якщо ці мікроелементи правильно збалансувати і включити в раціон продукти, що містять їх, можна отримати поліпшення стану не тільки щитовидної залози, але і всієї ендокринної системи.

Яка повинна бути дієта при захворюванні щитоподібної залози

Якщо у вас діагностовано таку хворобу як підвищена функція щитоподібної залози, харчування повинно складатися з джерел корисних та важливих для роботи цього органу елементів.

Стосується це гойстрогенів (містяться у соєвих продуктах та хрестоцвітих овочах), слідових мінералів (таких як селен у зернових та м’ясних продуктах), фториду, цинку, міді та магнію. При запаленні варто їсти більше протизапальних продуктів. Особливу увагу варто приділити йоду, оскільки він відповідає за більшість проблем ендокринної системи. Залежно від його рівня потрібно буде збільшити або зменшити вживання риби, водоростей, морепродуктів, деякої молочки.

Харчування при ендокринних захворюваннях

Щоб підібрати програму харчування відповідно до ваших особливостей і рівня гормонів, важливо пройти консультацію не тільки у ендокринолога, але і у досвідченого дієтолога. Фахівець допоможе збалансувати всі необхідні мікроелементи і переконається, що ви харчуватиметеся здоровою їжею.

https://bezugla.pro/kharchuvannia-pry-endokrynnykh-zakhvoriuvanniakh/