Як вибрати квартиру в новобудові тема серйозна і об’ємна. Тому перейдемо відразу до суті. Вибір квартири в новобудові — перші кроки:
Для початку необхідно визначитися з місцем розташування майбутньої квартири. Виходячи з цілей покупки, нове житло може купуватися для поліпшення умов проживання сім’ї (найпоширеніший варіант), для забезпечення житлом окремих членів сім’ї (студенти, котрі переїжджали в інше місто, наречені і т.д.), з метою вкладення грошей і отримання доходу від здачі в найм, або ж сім’я вирішила змінити район, місто, або навіть регіон проживання, тому ми радимо звернути увагу на ЖК «Семицвіт» докладніше дивіться на сайті semycvit.com.
Чітко спланувати бюджет! Прорахувати, скільки знадобиться позикових коштів, і чи впораються доходи сім’ї з іпотечної навантаженням. Слід врахувати потенційні витрати на обробку, меблі і оформлення документів.
Виходячи з бюджету, визначити нюанси по квартирі — кількість кімнат, наявність обробки та інше. Чи є час і можливості для самостійного пошуку об’єктів, або ж додавати до статті витрат послуги ріелторів.
Вибрати правильного забудовника. Ключовий момент. З нього і почнемо.
Вибираємо забудовника
Найпростіший спосіб отримати інформацію про забудовника — відвідати його сайт. Якщо сайту немає — значить, забудовник не хоче публічності, а може бути, йому є що приховувати? У порядної і надійної будівельної компанії повинен бути сайт, на якому представлена відкрита інформація про забудовника, об’єктах нерухомості та інше.
Особливу увагу слід приділити вивченню установчих документів і дозволу на будівництво. Проектна декларація і опис новобудови, з кресленням планування квартир також повинні бути у вільному доступі на сайті.
Про надійність забудовника може свідчити акредитація великого банку — серйозні кредитні організації проводять незалежну і ретельну перевірку своїх партнерів.
Договір пайової участі (ДДУ) — найнадійніший при оформленні купівлі-продажу новобудови, слід уважно вивчити проект ДДУ від будівельної компанії, особливо, пункти про фінансові ризики і терміни будівництва.
Добре, якщо є можливість з’їздити на будівництво і подивитися, наскільки інтенсивно ведуться роботи, і чи є взагалі рух на майданчику. Для віддаленого контролю підійдуть встановлені відповідальним забудовником веб-камери, або фотографії, що відображають динаміку забудови.
Джерело інформації — соціальні мережі. За відгуками можна скласти реальну картину про репутацію забудовника.
Ну і нарешті, можна відвідати з екскурсією здані забудовником будинку, і поспілкувавшись з мешканцями, дізнатися, які сюрпризи чекати після новосілля.
Вибираємо район новобудови
Визначившись із забудовником, переходимо до наступного етапу — вибираємо місце розташування майбутньої квартири. Пріоритети розставляються в залежності від індивідуальних потреб сім’ї. У будь-якому випадку, важливо врахувати кілька ключових факторів.
Транспортна доступність. Для комфортного життя зовсім немає необхідності купувати квартиру в центрі, і відповідно, переплачувати — потрібно просто вибрати район з хорошою транспортною розв’язкою. З якого легко виїхати і на роботу, і в школу або в садок, і в той же центр міста.
«Лайфхак» від вдало вселилися новоселів — іспит на пробки. Перед покупкою квартири в новобудові коштує протестувати район на наявність пробок. Проїхавши в годину пік з роботи до дому, можна зрозуміти, чи підходить обраний район для проживання, або варто переключити увагу на інший.
Інфраструктура і соціальні об’єкти. Краще підшукувати квартиру в розвиненому районі, де в крокової доступності розташовані важливі соціальні об’єкти: поліклініка, дитячий сад і школа, а також різні торгові центри, банки, аптеки, кафе, кінотеатри та інші важливі об’єкти.
Безпека і екологія району. Перевагу слід віддати житловим районам з наявністю парків і «зелених» зон — чим більше насаджень, тим чистіше повітря. Варто перевірити, чи немає поблизу промислових підприємств і великих автомагістралей, що забруднюють навколишнє середовище.
Види новобудов: яку вибрати?
В арсеналі у сучасних забудовників є інноваційні технології та сучасні якісні матеріали, покупцям пропонується широкий вибір типів житла. Зорієнтуватися і вибрати максимально придатний об’єкт допоможе знання достоїнств і недоліків кожного виду будівель.
Залежно від використовуваної технології будівництва, виділяють п’ять основних видів новобудов.
Цегляний будинок
Безперечні плюси цегли, перевірені часом: підвищена звуко- і теплоізоляція, довговічність (цегляні будинки стоять понад сто років), в такому будинку максимально комфортні умови для проживання. Мінус один — технологія будівництва є найдорожчою.
Цегляно-монолітний будинок
Особливістю даної технології є використання бетону для фундаменту, а цеглою виконується облицювання будинку. Зручно, що стіни всередині квартири в такому будинку можна зносити і робити перепланування на свій розсуд.
Панельний будинок
Популярний і бюджетний варіант багатоквартирної забудови. Використання багатошарових панелей дозволяє домогтися гарних показників по тепло- і звукоізоляції. З мінусів технології — можливі нерівні стіни, підлогу і стелю, а значить, витрати власника на обробку можуть істотно збільшитися.