Керамічна плитка є найбільш часто використовуваним видом обробки підлоги і стін у ванних кімнатах, туалетах, кухнях і у всіх інших місцях, де можливі часті перепади температури і де часто буває підвищена вологість. У статті ми розповімо, які саме види керамічної плитки існують і як правильно вибрати їх для використання в конкретних місцях. Не все одно, яка плитка буде використовуватися на підлозі або на стінах, яка у ванній, яка на кухні, а яка на терасі.

Які види керамічної плитки існують?

Різні види керамічної плитки, крім призначення, відрізняються способом виготовлення і обробкою поверхні, що, безумовно, має великий вплив на їх довговічність і стійкість до складних умов експлуатації. Існує 4 основних типи керамічної плитки:

  • Теракота, т.е. плитка з гладкою або фактурною поверхнею, яка виготовляється з дрібнозернистої, попередньо очищеної глини. При їх виробництві лицьова сторона плитки покривається глазур’ю, а потім все це обпалюється при високій температурі. Така обробка робить теракоту більш твердою і стійкою до механічних пошкоджень і впливу хімічних речовин. Теракота найчастіше використовується в якості плитки для підлоги в будинках. Вона не дуже підходить, наприклад, в якості терасної плитки.
  • Глазур — цей тип керамічної плитки виготовляється за допомогою процесу випалу керамічного шматка і подальшого нанесення на нього глазурі. Глазурована плитка набагато тонше теракотової і тому не володіє такою ж стійкістю до механічних пошкоджень. Він використовується майже виключно в якості настінної плитки. Їх великою перевагою є практично необмежена доступність їх кольорів і візерунків.
  • Керамограніт-цей вид плитки виготовляється з суміші різних матеріалів, включаючи білу обпалену глину, кварц, польовий шпат і мінеральні пігменти. Керамограніт піддається сухому пресуванню, а потім обпалюється при температурі до 1200 o. Такі плитки характеризуються, перш за все, високою морозостійкістю і зв’язністю, а також низьким водопоглинанням. Завдяки цьому вони ідеально підходять, наприклад, для терасної плитки, т.е. елементів, які використовуються для обробки підлог зовні будівель.
  • Клінкер- має схоже застосування з кам’яною кладкою. Цей вид плитки виготовляється з сильно спеченої глини з додаванням оксидів і пігментів на основі шамоту. Клінкер може бути глазурованим або неглазурованим. Як і керамограніт, він володіє високою зв’язністю, морозостійкістю і низьким водопоглинанням. Крім того, він характеризується ще більшою твердістю і низькою абразивністю.

Коли мова йде про естетику обраної керамічної плитки, розрізняють матову керамічну плитку, поліровану плитку і структуровану плитку. Однак спосіб обробки важливий в основному тільки для їх зовнішнього вигляду.

Як правильно вибрати керамічну плитку для ванної, а як для кухні?

Тепер, коли ми знаємо, які типи керамічної плитки існують, ми можемо приділити трохи місця питанню вибору правильних типів плитки для різних типів приміщень. Однак на цьому етапі необхідно враховувати не тільки тип плитки, але і її функціональні характеристики.

Як пояснює наш співрозмовник, консультант по роботі з клієнтами з інтернет-магазину меблів для ванної кімнати «Керамед»: При виборі плитки для підлоги для інтер’єрів, де користувачі пересуваються в м’якому взутті, т.е. переважно в тапочках, плитка повинна характеризуватися, перш за все, стійкістю до стирання, утворення плям і впливу хімічних засобів для чищення. Вони також повинні бути твердими і, в разі плитки, покладеної на дно душового піддону, неслизькими. Настінна плитка повинна бути стійка до частих змін температури і вологості. Однак ці елементи притаманні практично всім видам керамічної плитки. Тому якщо вас цiкавить керамічна черепиця Львів, переходьте на сайт.

Як вибрати керамічну плитку для зовнішньої сторони будівлі?

З іншого боку, при виборі плитки для використання на відкритому повітрі, наприклад, на терасах, в під’їзді або на зовнішніх сходах, необхідно перевірити, чи володіє вона відповідним рівнем морозостійкості і протиковзкою здатністю. Призначення керамічної плитки повинно бути точно вказано в специфікації відповідної моделі плитки. У разі будь-яких сумнівів варто також проконсультуватися, наприклад, з консультантом в магазині.