Як правильно виробляти паливні пелети і на що це впливає

Для твердопаливного котла пелетного типу використовується спеціальне пальне. А саме – паливні пелети. Це відмінне рішення, адже подібне обладнання дозволяє досягти максимального рівня автономності, що є важливим у сучасних українських реаліях.

Популярність пелет для котла обумовлена ​​не лише цим. Річ у тому, що цей вид палива для опалювального котла виходить внаслідок перероблення відходів деревообробної промисловості. Це може бути все, від меблевого виробництва, до деревини, що виникає внаслідок обрізки насаджень комунальними структурами.

Ми розповімо, як правильно підбирати матеріали для виготовлення пелет та на що це впливає. А вигідно купити цю продукцію гуртом можна від виробника – компанії Cortez: https://cortez.ua/ua/g110546579-toplivnye-drevesnye-pellety.

Як правильно виробляти паливні пелети і на що це впливає

Паливні пелети для опалювального котла з різних порід деревини

Одним із секретів правильного виготовлення паливних пелет для опалювального котла є коректний підбір породи та якості деревини. Гранули можуть бути:

  • світлими;
  • сірими;
  • чорними.
Як правильно виробляти паливні пелети і на що це впливає

У першому випадку йдеться про окоренний матеріал, сірий колір – є включення кори. Темні дерев’яні гранули можуть містити не тільки кору, а й гниль. Вочевидь зрозуміло, що світлі паливні пелети для твердопаливного котла є найкращим варіантом.

Також необхідно враховувати кількість лігніну, що є у деревині. Саме ця речовина дозволяє склеювати готові гранули для котла. Його кількість відрізнятиметься залежно від породи. Так, у хвойних лігніну більше, а у листяних – менше. Тому пелети з сосни мають більшу міцність, рідше кришаться.

Має значення й щільність сировини. Твердіше дерево швидше зношує обладнання, але віддає більше тепла в процесі згоряння у камері опалювального котла.

Купити пеллети для твердопаливного котла гуртом: у чому вигода

Зрештою, необхідно підтримувати обладнання в ідеальному стані. Весь процес може зупинитися всього через ролик, що розхитався. Також на виробництві старт обладнання відбувається без використання основної суміші. Натомість спочатку на матрицю й прес подається тирса, змішана з машинним маслом. Отримані в результаті першого прогону паливні пеллети вважаються некондиційними.

Як правильно виробляти паливні пелети і на що це впливає

Отже, стан деревини, її порода й твердість, а також справність обладнання безпосередньо впливають на якість гранул для твердопаливного котла, купити які оптом можна через каталог Cortez.