Перед придбанням насоса для свердловини потрібно визначитися з його технічними специфіками. Для цього необхідно точно визначити параметри свердловини.

Якщо її бурили за офіційною заявкою працівники профільної організації — власникові повинен вручатися паспорт із вказанням всіх характеристик роботи. Втім, дуже часто свердловини бурять бригади «шабашників», або роботи здійснюються самостійно. Крім того, після довгого періоду простою або незастосування свердловини її характеристики можуть помінятися. Це вимагає повторного визначення параметрів, щоб вибрати необхідне обладнання і уникнути допустимих помилок. А якщо вас цікавить погружной Насос для свердловини Volks 3QGD 1,5-90 0,55 кВт, переходите на сайт https://fontan.org.ua/product/skvagena/tovarShnek3qgd

Важливими характеристиками свердловин вважаються:

  • статичний і динамічний рівні рідини
  • продуктивність (дебіт)

Дані показники дозволять орієнтуватися при підборі насоса, обдумано вибрати певний вид пристрою. Інакше вибір буде зроблений навмання, що створить всі можливості для швидкого виходу з ладу або неможливі робочі умови. Розглянемо робочі характеристики свердловин уважніше.

Замір статичного і динамічного рівнів

Статичний і динамічний рівні — це критерії, які порівнюють між собою. Окремо вони не дають повної інформації, тим більше, що в багатьох свердловинах він один від одного не відрізняються. Це говорить про великий продуктивності, коли вода прибуває тут же і не змінює власний рівень.

Головним показником вважається часовий відрізок, за який свердловина змінює власний рівень від динамічного до статичного. В основному, різниця між ними не перевищує 1 м.

Статичний рівень

Статичним рівнем свердловини називається відстань між її частиною вгорі (отвором для виходу, гирлом і т. Д.) І рівнем води при високому наповненні.

Поміряти статичний рівень можна особисто, застосовуючи мотузку або шпагат з яким-небудь вантажем на кінці. Його форма повинна собою являти рід купола (трубка або конус). Це необхідно, щоб при зіткненні з поверхнею пролунав характерний звук, за яким визначають точку контакту.

Після чого вимірюють довжину мотузки. Важливо, щоб перед вимірюванням з свердловини не робився водозабір протягом мінімум 1 годин (чим довше була витримка, тим коректніше буде знайдений статичний рівень).

Динамічний рівень

Динамічний рівень свердловини — це відстань між вершиною свердловини і досить низьким рівнем води.

Для того, щоб визначити динамічний рівень здійснюються ті ж дії, виключно в якості годинної (мінімум) витримки потрібно активно відкачувати воду, чекаючи моменту, коли її кількість перестане зменшуватися. Це і є динамічний рівень, який потрібно тут же поміряти, не чекаючи поповнення об’єму рідини.

Визначення дебіту

Дебіт свердловини — це водний обсяг, який можна викачати з неї за встановлений час.

Це головна ознака, що визначає здатність свердловини виконати вимоги в воді її користувачів. Він може змінюватися через фактори природи:

  • сезонні коливання рівня ґрунтових вод
  • склад грунту
  • товщина (потужність) горизонту води

Крім іншого, на дебіт свердловини роблять сильний вплив технологічні чинники:

  • стан насосного обладнання
  • забруднення фільтрів
  • розгерметизація всмоктуючих (або подають) трубо-проводів

Дебіт свердловини є одним з важливих параметрів вибору насоса. Якщо його продуктивність більше, ніж кількість води, будуть регулярно з’являтися перебої в подачі рідини — деякий час насос справно качає воду, а потім перестає.

Важливо! З цієї причини вибір насосної установки повинен виконуватися виключно після визначення продуктивності свердловини.

Формула для розрахунку дебіту

Формула для розрахунку дебіту виглядає так: D = H * V / (hд-hст), де:

  • D — дебіт;
  • H — висота стовпа води;
  • V — продуктивність насоса;
  • Hд — динамічний рівень свердловини;
  • Hст — статичний рівень свердловини.

Розрахунок кількості води рекомендується виконати ще на етапі розвідки і пошуку горизонту води. В іншому випадку знадобиться перебирати насоси, домагаючись сприятливого відповідності між параметрами свердловини і техніки.

Необхідно відзначити, що дебіт свердловини може збільшитися. Для того застосовуються різні методики, від збільшення її глибини (до входу в нижній горизонт води) до різних впливів (хімічних або технічних) на застосовуваний шар. Якщо питання не піддається вирішенню, свердловину переносять в інше місце. Детальнiше https://fontan.org.ua/catalog/skvagena