Зміни завжди супроводжуються різними емоціями, але з часом люди починають на власному досвіді впевнитися у всіх позитивних сторонах таких інновацій. Медичні декларації також пройшли цей шлях, адже спочатку пацієнти не розуміли всі плюси рішення. Сьогодні ж вони розібралися з усіма особливостями і радо користуються наданими можливостями. Більш того, аби підписати декларацію не потрібно навіть приходити в лікарню особисто. Варто лишень визначитися із спеціалістом і повідомити його про своє рішення, адже кожен сімейний лікар повинен мати певну кількість пацієнтів.

Кроки назустріч підписанню декларації

  1. Для початку слід визначитися із лікарем, причому сьогодні система дозволяє самостійно визначатися із представником медичної сфери, а не бути прив’язаним автоматично до того, хто зафіксований за місцем свого проживання. Часто люди обирають спеціалістів із медичних центрів, які розташовані недалеко від місця їхнього проживання. Яскравим тому прикладом можна вважати центр «Мій Лікар», який дозволяє сповна скористатися всіма перевагами підписання медичної декларації і пропонує обрати лікаря серед багатьох відповідальних представників із чималим досвідом та знаннями;
  2. Варто підписати саму декларацію. Для цього знадобиться ідентифікаційний номер, паспорт та номер телефону. Слід звернути увагу, що у тому випадку якщо декларація підписуватиметься із педіатром, батьки повинні надати свідоцтво про народження дитини та власні документи (або опікунів);
  3. Тепер можна впевнено звертатися у випадку необхідності. Прихильники соціальних мереж можуть без проблем написати своєму лікарю і описати актуальну ситуацію щодо свого самопочуття. Недовгого але змістовного діалогу вистачить для того, аби в цілому зрозуміти ситуацію. Потім спеціаліст може направити пацієнта на обстеження, дати направлення на ПЦР тест та ін..

Медична декларація онлайн підписується дуже просто. Для цього необхідно визначитися із спеціалістом, перейти на відповідну сторінку на порталі медичного центру «Мій Лікар» та заповнити анкету (пропозиція актуальна для пацієнтів від 14 років). Мова йде про внесення інформації з паспорту або ID-карти, а також ідентифікаційного номеру. Окрім цього слід вказати адрес проживання та контакти для екстреного зв’язку. Якщо у користувача виникнуть запитання, він може отримати онлайн-консультацію через Телеграм, що дуже зручно, особливо для молоді. Прихильники класичної телефонної консультації також можуть скористатися номерами, указаними на сторінці.

Чому варто не зволікати із підписанням декларації?

Тому що лікар не зможе підписати з вами договір у тому випадку, якщо він буде опікуватися максимально допустимою кількістю людей, тому варто поспішити. Окрім того, декларація надає право зробити аналізи, пройти діагностику, вакцинацію, отримати рецепти на препарати, а також здати певні аналізи безкоштовно. Ба більше, людина зможе у будь-який момент проконсультуватися та отримати відповіді на свої питання, що дуже цінно.