Пасивний вогнезахист

Вогнезахист — це комплекс заходів з підвищення вогнестійкості конструкції та (або) зниження пожежної небезпечності матеріалу. Під вогнезахистом у промисловості та на будівництві маються на увазі заходи для досягнення показників пожежної безпеки, передбачених державними стандартами.

Це і використання вогнестійких матеріалів під час виробництва (будівництва), і додаткова обробка поверхонь вогнестійкими матеріалами. Для обробки металевих поверхонь, зокрема, використовують засоби, які не лише підвищують ступінь вогнезахисту, а й захищають від корозії.

  Вогнезахист металу

Металеві конструкції схильні до деформації під дією високих температур. Тому головною задачею вогнезахисних матеріалів для металевих поверхонь є запобігання нагріванню. Це особливо актуально для несучих конструкцій будівельних і промислових споруд.

Найбільш ефективним способом підвищити вогнестійкість металевої конструкції є обробка набухаючою фарбою. Це особливий вид покриття, який під впливом високих температур розширюється і зменшує свою щільність. Таким чином, фарба затримує тепло і запобігає нагріванню металу, яке призводить до подальшої деформації.

Особливості нанесення

Набухаюча вогнезахисна фарба використовується в комплексі з іншими засобами. На підготовлену (очищену) металеву поверхню наноситься шар антикорозійної грунтовки, задача якої — захистити метал від корозії та затримати на собі залишки спученого вугілля в разі контакту фарби з вогнем. Сама фарба наноситься зверху грунтовки, найчастіше — методоб розпилення, який дозволяє розподілити засіб рівномірно і без утворення повітряних порожнеч, які призводять до тріскання і відколювання матеріалу.

Якщо конструкція передбачає декоративні функції, то зверху фарби за бажанням наноситься додаткове напилення. Проте сучасний ринок має багатий асортимент кольорів, і це дозволяє забезпечити водночас необхідну вогнестійкість і втілення дизайнерських рішень.

Як обрати вогнезахисну фарбу

Найважливішим критерієм під час вибору набухаючої фарби є необхідний показник вогнезахисту. Виходячи з нього, обираються фарби відповідного класу вогнезахисту (R 30, 60, 90, 120), де R — тривалість часу, протягом якого фарба має свій ефект. Тобто фарба R90 розрахована на захист протягом 90 хвилин прямої дії вогню.

Значну роль грають конструктивні особливості металевої поверхні (стрижень, грань, колона тощо).

Також варто звернути увагу на показник критичної температури — максимальної температури, яку здатна витримати фарба, виконуючи вогнезахисні функції.

Компанія Велесгард пропонує широкий вибір матеріалів для вогнезахисту металу. Для отримання інформації щодо наявності товару, а також для консультації у виборі телефонуйте нашому менеджеру!