Переваги тротуарної плитки

Бруківка ось уже протягом багатьох років вважається головним лідером під час вибору покриття для тротуарів, міських площ та інших доріг, приготованих для пішоходів і не тільки. Прогрес у виробництві плитки на місці не стоїть, заводи-виготовлювачі використовують дуже різні матеріали і технології, таким чином тільки збільшуючи популярність цього дорожнього покриття.

Але все ж таки, незважаючи на нинішнє розмаїття матеріалів для виробництва бруківки, найбільш затребуваним залишається бетон. Крім бетону плитка може бути глиняною, дерев’яною, зробленою зі справжнього каменю, і ще кахельною, яка набирає популярності завдяки різноманіттю відтінків і кольорів.

Так, чого ж усе ж таки бруківка?

Цей матеріал має кілька позитивних якостей. По-перше, екологічність. Плитка виготовляється з натуральних компонентів (здебільшого, це цемент, пісок і вода), а тому під час нагрівання до високих температур вона не розжарюється, не плавиться і не виділяє шкідливих отруйних речовин, на відміну від асфальтного покриття. Також, тротуарна плитка не впливає на природний рух води по замкнутому контуру.

Друге, міцність і стійкість до зношування. Тротуарне покриття стійке до надмірних навантажень (до 600 кілограм на сантиметр квадратний), впливу елементів хімії, як-от паливно-мастильні матеріали, реагенти чи сіль у зимовий період, та міцних морозів.

Третє, це, зрозуміло, різноманітність кольорів, форм і типів мощення. Необов’язково застосовувати традиційні методи укладання, можна проявити фантазію і створити власний варіант, тим паче матеріал дає можливість укладати майданчики різних форм і розмірів.

Також величезною перевагою завжди залишається легкість демонтажу: у разі пошкодження одного з елементів покриття його без особливих зусиль можна поміняти на новий.

Необхідно пам’ятати і про економність, адже обслуговування і догляд за бруківкою не вимагає подібних витрат, як застосування інших популярних сучасних матеріалів, а для її укладання не обов’язково користуватися спеціальним обладнанням, всю роботу можна зробити вручну. При якісному укладанні службовий термін бруківки може становити цілих тридцять років.

Гравітаційна циркуляція води і якісне укладання виключають появу на вкритому плиткою тротуарі калюж і бруду, що теж важливо для наших погодних атмосферних умов.

Різновиди бруківки

Є два різновиди бруківки, що стали основними: вібролита і вібропресована. Їхні відмінності визначаються виробничою технологією. Вібролита плитка більш крихка, а тому частіше використовується при облаштуванні пішохідних зон і доріжок для саду, а вібропресована може застосовуватися навіть для мощення автодоріг.

Коли купуєте плитку, слід уважно її оглядати: якщо плитка блищить, то для її виробництва застосовувалися або додаткові компоненти, або пристойна кількість води. Причому, якщо перший варіант не впливає на її якість, то вода значно зменшує міцність виробу. Перевірити це дуже легко: дуже легко вдарити дві плитки одна об одну і якщо за цим послідує дзвінкий звук, то перед вами якісний і надійний матеріал, якщо глухий — під час її виготовлення застосовували багато води.

Купуючи плитку, потрібно розуміти, що допустима кількість браку в партії може сягати п’яти відсотків, крім цього, приблизно так само матеріалу витрачається за рахунок підрізування та інших процедур, а тому запас плитки повинен становити не менше десяти відсотків. У разі придбання плитки з найрізноманітніших партій необхідно увагу приділити тому, що плитка має однаковий колір, розмір і відтінок.