Сауна для схуднення — приємно та корисно

Як тільки мова заходить про схуднення, серед інших дієвих засобів відразу називають сауну або лазню. І це правильно – за одне «банне» відвідування можна скинути до 1.5-2 кг. Щоправда, якщо відвідувати сауну не регулярно, ефект буде короткочасним, адже миттєве скидання ваги пов’язане просто з великою втратою рідини, яка виходить із організму при потовиділенні.

Зате, якщо зробити візити в сауну систематичними (як мінімум раз на тиждень), можна досягти постійного та стійкого схуднення. Саме тому багато хто будує власну сауну дома. Це можна зробити як в приватному будинку, так і в квартирі, при певних умовах. Тож якщо у вас виникло бажання збудувати власну сауну, радимо звернутись вам до фахівців компанії Suomisauna. Вони займаються будівництвом сауни під ключ, починаючи від створення проєкту, закінчуючи всіма оздоблювальними роботами.

Сауна для схуднення – як це діє

Вплив сауни та лазні для схуднення на організм відбувається за одним принципом. З єдиною відмінністю: суха сауна передбачає температуру нагріву до 100 градусів (15% вологість дозволяє це робити без шкоди для самопочуття парильників), а лазня – максимум до 60 градусів при вологості 80%. Звідси випливає час перебування в парильні, що рекомендується, — 15 хвилин в сауні, 10 хвилин в лазні.

Як ми вже зазначили, одразу після відвідування сауни людина втрачає у вазі. Втрачає на деякий час, тому що варто лише заповнити запас рідини в організмі (випити чаю, мінералки чи морсу) – вага повертається у свої вихідні позиції. Тоді ви запитаєте, який сенс у сауні? А ми вам відповімо: сауна для схуднення впливає насамперед на загальне очищення організму. Людина заходить у парилку і її організм відразу ж починає реагувати на підвищення навколишньої температури та включає механізм інтенсивного потовиділення – чим вища температура, тим вона активніша.

Разом з згодом з організму виходять токсини та шлаки, які заважають його правильному функціонуванню. Шкіра звільняється від ороговілих частинок, починає дихати, стає еластичною і гладкою, зникають набряки, спровоковані застійними явищами в клітинах. Кров насичується киснем, швидше циркулює, покращується робота всіх органів, нормалізується метаболізм, і здоровий, очищений організм швидше позбавляється надлишків жиру. Отже, наше завдання при відвідуванні сауни для схуднення – як слід пропотіти, це буде гарним поштовхом для того, щоб запустити процес спалювання «ненависного» жиру.

Сауна для схуднення – правила відвідування

Щоб запобігти закупорюванню та запаленню шкірних пір, перед відвідуванням сауни або лазні для схуднення потрібно обов’язково ополоснутися під душем. Під впливом високих температур пори розкриваються і починають не тільки «віддавати» токсини, але й інтенсивно вбирати все, що знаходиться на поверхні шкіри. Тому і рекомендується перед парною змити з себе весь «бруд» і обмазати тіло медом або живильним маслом — корисні речовини, що містяться в них, проникнуть у вашу шкіру і зроблять її бархатистою і зволоженою.

Після виходу з парної не слід відразу кидатися в кучугуру або крижаний басейн — крім великого навантаження на серце такий перепад температур може погано позначитися і на стані вашої шкіри. Якщо при потовиділенні шкіра виводить шлаки з організму, то при різкому охолодженні в пори, що реагують на низькі температури миттєвим стисненням, потрапляють усі шкідливі речовини та солі, що скупчилися на тілі після активного пропарювання. Як тільки шкіра охолоджується, вона починає, як губка, вбирати все, що знаходиться на її поверхні. Тому, перед тим як поринути у басейн, обов’язково обмийтеся під прохолодним душем – це очистить шкіру та підготує організм до дії холоду.

Сауну для схуднення рекомендується відвідувати натще (за годину до відвідування можна з’їсти що-небудь легке — йогурт, овочевий або фруктовий салат), після сауни для схуднення необхідно утримуватися від їжі протягом 1-2 годин. Головне, багато пити — зелений чай, свіжий сік, морс або мінеральна вода відмінно компенсують втрату рідини, а, разом з нею і корисних речовин (мінеральних солей), які теж виводяться з організму разом з потом. Але пити у великих кількостях потрібно саме ПІСЛЯ сауни або лазні для схуднення – надмірний прийом рідини у процесі банних процедур перевантажить нирки, і так включені у напружену роботу з виведення токсинів. У лазні можна вживати мінеральну воду, відвар з горобини, смородини, журавлинний морс і несолодкий компот із сухофруктів – маленькими порціями та між заходами у парне відділення.

Відновити втрачені після відвідування лазні для схуднення мінеральні речовини допоможуть такі продукти:

  • Калій: чорний чай, свіжа зелень, сухофрукти (чорнослив та курага)
  • Натрій: будь-яка солона їжа (після походу в баню для схуднення)
  • Залізо: яблука (можна їсти і під час відвідування лазні)

Сауна для схуднення – загальне оздоровлення організму

При відвідуванні сауни не варто думати тільки про те, щоб скинути якнайбільше кілограм. Сауна і лазня мають тонізуючий і загальнозміцнюючий вплив на всі системи життєзабезпечення організму, нормалізують психологічний стан людини. Регулярні візити до лазні чи сауни сприяють профілактиці серцево-судинних та ниркових захворювань, радикуліту та поліартриту, допомагають загоєнню вивихів та м’язових травм. Відвідування сауни відновлює сили, знімає напругу і просто незамінне для людей, які ведуть здоровий спосіб життя. Скидайте вагу правильно!