Шнековий свердловинний насос використовується для організації водозабезпечення в приватному будинку або на ділянці на дачі.

Пристрій обладнаний електроприводом; конструкція дає можливість підтримувати постійний натиск рідини в магістралях. Устаткування з дуже високою працездатністю і потужним приводом застосовується на об’єктах промисловості або будівництвах.

Конструкційні особливості

Гвинтовий насос для свердловин складається з циліндричного або конусоподібного корпуса і мотора, прикріпленого до фланця через ущільнювальні шайби. Усередині кожуха розміщений робочий вал, який має конфігурацію шнека.

Під час обертання робочого елемента рідина подається до отвору для виходу; герметичні ущільнення не допускають зворотного водяного стоку. Завдяки цьому досягається сталість тиску в системі водоподачі і робочій камері помпи. Продуктивність пристрою залежить від кута закрутки шнека і швидкості обертання ротора електродвигуна.

Зустрічаються насоси з двигуном, інтегрованим в корпус. Привід харчування йде через герметичний канал до обмоток статора; в конструкції вироби передбачається масляний бак для автоматичного змащення підшипників шнека і ротора мотора, вибір можна підібрати на ресурсі https://fontan.org.ua/catalog/skvagena/shnekovuenasosuskvagena.

Водоподача в порожнину насоса проводиться через сітчасту решітку, змонтовану навколо корпусу шнека. Напірний патрубок для з’єднання дозволяє приєднати гнучкий гумовий рукав, який приєднується до накопичувального баку системи постачання води.

Для роботи насоса потрібно опустити обладнання в робоче середовище; дозволяється використання помпи в колодязях або свердловинах. При затягуванні повітря свердловинний насос починає зношуватися; автоматика забезпечує вимикання приводу шнека.

Устаткування дозволяє подавати не тільки воду, але і перекачувати нафтопродукти або розчини, що містять домішки агресивних речовин (за умов використання в конструкції помпи матеріалів, стійких до впливу хімікатів).

Конструкція обладнання дозволяє перекачування води з домішками у вигляді піску або мулу. Сторонні частки подаються одночасно з рідиною в напірний рукав, а потім відокремлюються в відстійнику або за допомогою елемента фільтрації. На забірному патрубку помпи ставиться попередній фільтр, що не пропускає великі камені або волокна водоростей. Помпа шнекового типу має діаметр, відповідний розміру свердловини; зниження габаритів дає можливість зробити краще технічні властивості обладнання.

Особливості конструкції

Насоси шнекового типу діляться на вироби типового типу і вузли для глибинної установки. Типові пристрої застосовуються для установки в колодязі або в свердловини, пробурені до водяних шарів з грунту з піску. Помпи виділяються зменшеними вагою і розмірами (діаметр корпусу не перевищує 250 мм); конструкція враховує водо подачу з глибини 20-25 м.

Якщо на ділянці є водозабірна свердловина, то в неї ставиться пристрій глибинного типу. Виріб має подовжений шнек, здатний створювати високий тиск. Устаткування відрізняється збільшеною працездатністю, але ускладнення конструкції негативно позначається на ціні насоса. Глибинні помпи дають можливість подавати воду зі свердловин глибиною 150-200 м і більше, а купувати Шнекові Насоси для Свердловини краще на ресурсі fontan.org.ua.

При підборі типу вироби господар передбачає параметри наявного або споруджуваного гідротехнічної споруди. При виборі береться до уваги глибина залягання і водний обсяг, потрібний для постачання об’єкта. Додатковими показниками вибору є потужність і вид електродвигуна, що застосовується для приводу шнека. Оскільки вода подається виключно при працюючому двигуні, то передбачається запасне джерело живлення (наприклад, генератор з приводом від двигуна внутрішнього згоряння).

Типові насоси для побутового використання обладнуються двигунами електричного струму, розрахованими на підключення до побутової мережі напругою 220 В. Енергоспоживання не перевищує 1,5 кВт / ч, однак для забезпечення безпечної експлуатації для харчування помпи виділяється окрема лінія.

У ланцюзі передбачаються автоматизовані запобіжники, що відключають мотор при короткому замиканні або заклинювання ротора або шнека.