Перевага подорожувати поїздом

Подорож не даремно називають однією з форм пізнання світу, проте подорожувати можна по-різному: хтось вважає за краще подорож на автомобілі, хтось вважає за краще літати літаком, а хтось всією душею відданий подорожі на потягах.

Але слід враховувати, що є плюси і мінуси при подорожі на поїзді. А якщо ви хочете придбати залізничні квитки онлайн, переходьте на сайт proizd.ua. Перш ніж пізнавати світ таким способом, слід з позитивними і негативними сторонами даного виду подорожі познайомитися ближче.

Переваги подорожі поїздом

Подорож цим транспортом має ряд незаперечних переваг, до числа яких, не кривлячи душею, можна віднести наступні:

 • Низька вартість квитка: ціна квитка на потяг значно нижче, ніж чим на літак або навіть автобус. Крім того, в деяких випадках громадяни можуть отримати хорошу знижку або взяти участь в бонусної програмі, яка також обіцяє економією.
 • Широка мережа маршрутів: залізничні колії, як павутина, охоплюють великі території, тому мережа маршрутів дуже обширна. Дістатися поїздом можна практично в будь-яке місто. Наприклад, якщо порівнювати з авіаперевезеннями, то аеропорт є не в кожному місті. Аеропорти будують, як правило, тільки в більших містах з величезним числом жителів. З вокзалами для залізничного транспорту і станціями все простіше. Вони існують практично в кожному населеному пункті. Тому проблем з пересадками, в принципі, не існує.
 • Нічні рейси: для багатьох мандрівників плюс залізничного транспорту — в можливості купити квиток на нічний рейс. При нічну поїздку можна виспатися і з ранку почати оглядати визначні пам’ятки.
 • Рідкість запізнень: незаперечний плюс поїздів в тому, що вони діятимуть за розкладом. Якщо автобус або літак може запізнитися, то залізничний транспорт запізнюється значно рідше. Запізнення поїзда може збити все розклад, тому якщо вони і відбуваються, то вельми невеликі.
 • В квартирі є: поїзди виграють в тому плані, що пасажир може відчувати себе в вагоні вільно: може прилягти поспати, може пройтися, може відвідати вагон-ресторан тощо.
 • Зручність розташування вокзалів: більшість вокзалів розташовується в центрі міста, тому пасажирам не потрібно витрачатися на те, щоб дістатися до центру.
 • На поїздах не такий жорсткий пропускний контроль: щоб зайняти своє місце, достатньо пред’явити паспорт провіднику, а ось щоб зайняти своє місце в літаку, доводиться проходити процедуру реєстрації, огляду, а в деяких випадках і огляду.
 • В поїзд з собою можна взяти їжу і напої, при цьому їх кількість не обмежена.
 • Можна перевозити багаж великого обсягу і ваги. Завжди є можливість взяти з собою ручну поклажу вагою до 50 кг, при цьому за неї не доведеться платити.

Важливо! Поїздка на поїзді, крім практичних зручностей: ціни, розташування вокзалу, можливості перевезення вантажів тощо, несе ще один плюс, якщо так можна висловитися, «емоційний». Справа в тому, що поїздка на поїзді несе в собі якусь романтику подорожей. Можна оцінити те, чого не зустрінеш при подорожі в інший спосіб: можна випити чай з фірмового підстаканники, поспостерігати за пейзажем у вікні, а також, як би це дивно не звучало, відпочити під монотонний стукіт коліс.

Що можна віднести до недоліків?

Звичайно ж, є не тільки плюси, а й мінуси поїзда. Цього не можна заперечувати. Маючи намір подорожувати саме подібним способом, потрібно добре це усвідомлювати. Можна виділити наступні:

 • Якщо кінцева мета знаходиться далеко, то поїздом доведеться добиратися довго. Якщо дорога обмежена всього декількома годинами, з цим можна змиритися. Але якщо людина взяла відпустку на кілька днів, а їхати на поїзді до місця відпочинку потрібно добу або навіть двоє-троє, то, природно, даний варіант буде неактуальним. Тут уже буде не до романтики. Елементарно буде потрібно швидше дістатися до потрібного місця, тому літак в даному випадку буде значно зручніше.
 • Стан і внутрішнє оздоблення вагонів залишають бажати кращого. Чистота і порядок в поїздах — рідкісні гості, особливо, якщо мова йде про нашу країну. Як показує практика, ніхто не поспішає усувати недоліки і поломки, які заважають пасажирам комфортно почувати себе в дорозі.
 • Багатьом пасажирам в поїздах не вистачає особистого простору. У поїздах відзначається штовханина, недолік місць та інші незручності. Якщо їхати необхідно нетривалий час, з незручностями можна змиритися, але якщо їхати довго, то нездатність розвернутися буде сильно заважати.
 • Що стосується плацкартних вагонів, то необхідно бути готовим до постійного шуму, неприємних запахів, а також в літній час не варто забувати і про спеку. Це може бути досить суттєвою проблемою.

Як підсумок, не завжди подорож на поїзді несе з собою якусь романтику. Найчастіше пасажир стикається з безліччю незручностей, з якими просто доводиться миритися. Тому даний варіант підходить не всім.